Półautomatyczna przewijarka do folii stretch KRAM PST-2 Manual dedykowana jest do przewijania folii PVC Stretch, PE Stretch oraz PE Cling, na wysokich prędkościach liniowych. Urządzenie charakteryzuje się przyjazną oraz sztywną konstrukcją, która umożliwia ergonomiczną pracę. Urządzenie pracuje w trybie półautomatycznym. Zakładanie tulei oraz odcięcie odbywa się w cyklu manualnym. Maszyna jest wykonana z najlepszych komponentów pozwalających precyzyjnie nawijać rolki o dużym (rolki maszynowe) oraz małym nawoju (rolki ręczne). Posiada pełną regulację długości nawoju (licznik metrów) oraz płynną regulację prędkości nawijania (potencjometr). Urządzenie można wyposażyć w system czujników kontrolujących proces nawijania (wykrywanie końca JUMBA, zerwanie folii). Dodatkowym atutem urządzenia jest system „DOUBLE WINDING”, który umożliwia nawijanie folii bezpośrednio na dwa użytki (tuleje) po wcześniejszym procesie rozcięcia taśmy na dwie części. Wykorzystanie takiego systemu zwiększa wydajność urządzenia o 100%.
Największym atutem urządzenia PST MAUAL jest jego niska cena względem bardzo dużej wszechstronności na którą składa się wiele dodatkowych narzędzi, które umożliwiają wykonywanie następujących procesów:

  • Nawijanie folii na wagę (system wagowy)

  • Rozcinanie folii na użytki o różnych wymiarach

  • Zakładania brzegów folii (wzmocnienie krawędzie folii)

  • Przekładnia bezstopniowa umożliwiająca nawijanie folii o różnym naciągu.

  • System łatwego zakładania rolki JUMBO (podnośnik mechaniczny)

  • System „DOUBLE WINDING”- nawijanie folii na dwóch użytkach (tulejach)

Wszystkie dodatkowe procesy zostały tak zaprojektowane aby zminimalizować czas przezbrojenia, który jest najistotniejszym czynnikiem minimalizującym koszt produkcji.