Przewijarka do folii PVC cling, PVC stretch, PE stretch oraz PE cling KRAM ME został specjalnie zaprojektowany do przewijania folii cienkich i delikatnych (gr. 7 mikronów) charakteryzuje się przyjazną i ergonomiczną budową ułatwiającą obsługę nawet mało doświadczonym operatorom. Maszyna została wyposażona w mechanizm przekładni elektronicznej pozwalającej dostosować proces nawijania nawet do bardzo wymagających materiałów. Dodatkowym atutem przekładni elektronicznej jest możliwość nawijania folii o różnym naciągu. Proces zmiany naciągu można zmieniać nawet podczas cyklu nawijania. Zastosowany system utrzymuje stały naciąg folii przy bardzo krótkim czasie rozpędzania i hamowania cyklu nawijania. Zastosowanie takiego rozwiązania minimalizuje zrywanie się nawiniętej folii w dalszych procesach produkcyjnych. Urządzenie jest wykonane z najlepszych komponentów pozwalających precyzyjnie nawijać rolki o dużym oraz małym nawoju. Uniwersalność urządzenie pozwala na nawijanie rolek o różnych średnicach oraz szerokościach co ułatwia zaspokojenie rynku, który stale się zmienia i rozwija. W urządzeniu zastosowano system „SERVO SPEED” minimalizujący czas rozpędzania oraz hamowania podczas cyklu nawijania. Zastosowane rozwiązanie pozwala na pracę urządzenia na optymalnych parametrach. Dodatkowo w urządzeniu KRAM ME zastosowano przyjazny Panel operatorski, dzięki któremu można dostosować parametry pracy urządzenia do różnych rodzajów folii PE STRETCH oraz PVC. Urządzenie posiada układ czujników kontrolujących proces nawijania (wykrywanie końca JUMBA, zerwanie folii oraz nawijanie się folii na wałki czynne, czujnik braku bobin).
To co wyróżnia przewijarkę KRAM ME od konkurencyjnych urządzeń to jego wszechstronność na którą składa się wiele dodatkowych narzędzi, które umożliwiają wykonywanie następujących procesów:

  • Nawijanie folii na wagę (system wagowy)

  • Rozcinanie folii na użytki o różnych wymiarach

  • Zakładania brzegów folii (wzmocnienie krawędzie folii)

  • Przekładnia bezstopniowa umożliwiająca nawijanie folii o różnym naciągu.

  • System łatwego zakładania rolki JUMBO (podnośnik mechaniczny)

  • System centralnego smarowania łożysk (smarowanie głównych łożysk wałów nawijająco-odwijających odbywa się automatycznie)

Wszystkie dodatkowe procesy zostały tak zaprojektowane aby zminimalizować czas przezbrojenia, który jest najistotniejszym czynnikiem minimalizującym koszt produkcji.