Automat do przewijania folii STRETCH charakteryzuje się przyjazną i ergonomiczną budową ułatwiającą obsługę nawet mało doświadczonym operatorom. Maszyna jest wykonana z najlepszych komponentów pozwalających precyzyjnie nawijać rolki o dużym (rolki maszynowe) oraz małym nawoju (rolki ręczne). Uniwersalność urządzenie pozwala na nawijanie rolek o różnych średnicach oraz szerokościach co ułatwia zaspokojenie rynku, który stale się zmienia i rozwija. W urządzeniu zastosowano system „SERVO SPEED” minimalizujący czas rozpędzania oraz hamowania podczas cyklu nawijania. Zastosowane rozwiązanie pozwala na pracę urządzenia na optymalnych parametrach. Dodatkowo w urządzeniu PST TURBO zastosowano przyjazny Panel operatorski, dzięki któremu można dostosować parametry pracy urządzenia do różnych rodzajów folii PE STRETCH oraz PVC. Urządzenie posiada układ czujników kontrolujących proces nawijania (wykrywanie końca JUMBA, zerwanie folii oraz nawijanie się folii na wałki czynne, czujnik braku bobin).
To co wyróżnia przewijarkę PST TURBO od konkurencyjnych urządzeń to jego wszechstronność na którą składa się wiele dodatkowych narzędzi, które umożliwiają wykonywanie następujących procesów:

  • Nawijanie folii na wagę (system wagowy)

  • Rozcinanie folii na użytki o różnych wymiarach

  • Zakładania brzegów folii (wzmocnienie krawędzie folii)

  • Przekładnia bezstopniowa umożliwiająca nawijanie folii o różnym naciągu.

  • System łatwego zakładania rolki JUMBO (podnośnik mechaniczny)

  • System centralnego smarowania łożysk (smarowanie głównych łożysk wałów nawijająco-odwijających odbywa się automatycznie)

Wszystkie dodatkowe procesy zostały tak zaprojektowane aby zminimalizować czas przezbrojenia, który jest najistotniejszym czynnikiem minimalizującym koszt produkcji.