Przewijarka do folii STRETCH PST2-OPTIMAL charakteryzuje się zwartą i sztywną budową umożliwiająca nawijanie małych jak i dużych rolek (rolki maszynowe). Zastosowany napęd umożliwia nawijanie rolek maszynowych na bardzo dużych wydajnościach przy bardzo małych kosztach produkcji. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w system szybkiego montażu rolki JUMBO. Jest to bardzo przydatne przy nawijaniu rolek maszynowych kiedy dochodzi do częstej zmiany rolki JUMBO.
Uniwersalność urządzenia pozwala na nawijanie rolek o różnych średnicach oraz szerokościach co ułatwia zaspokojenie rynku, który stale się zmienia i rozwija. Dodatkowo w urządzeniu PST OPRIMAL zastosowano przyjazny Panel operatorski, dzięki któremu można dostosować parametry pracy urządzenia do różnych rodzajów folii PE STRETCH. Urządzenie posiada układ czujników kontrolujących proces nawijania (wykrywanie końca JUMBA, zerwanie folii oraz nawijanie się folii na wałki czynne, czujnik braku bobin).
To co wyróżnia przewijarkę PST2 OPTIMAL od konkurencyjnych urządzeń to jego wszechstronność na którą składa się wiele dodatkowych narzędzi, które umożliwiają wykonywanie następujących procesów:

  • Nawijanie folii na wagę (system wagowy)

  • Rozcinanie folii na użytki o różnych wymiarach

  • Zakładania brzegów folii (wzmocnienie krawędzie folii)

  • Przekładnia bezstopniowa umożliwiająca nawijanie folii o różnym naciągu.

  • Półautomatyczny system pobierania folii JUMBO z palety

  • Możliwość podpięcia kilku przewijarek pod system automatycznego odbioru rolek nawijanych ze stołem buforowym (skupianie nawiniętych rolek w jednym miejscu pakowania). Umożliwia to minimalizację osób obsługujących kilka urządzeń.

  • Automatyczny system podawania tulejek do zasobników przewijarek.

Wszystkie dodatkowe procesy zostały tak zaprojektowane aby zminimalizować czas przezbrojenia, który jest najistotniejszym czynnikiem minimalizującym koszt produkcji.